Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 16 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty

Francouzský animovaný film Až na severní pól v kině od 1. září

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól (Tout En Haut Du Monde, 2015) natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se už podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu (Brendan et le secret de Kells, 2009) nebo Obraz (Le Tableau, 2011).

Starci na chmelu. Nejslavnější český muzikál se vrací do kin.

Legendární Starci na Chmelu se po více jak padesáti letech vracejí na plátna kin. Nestárnoucí filmový počin se představí v digitálně restaurované podobě nové generaci diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Rosa & Dara získaly hlavní cenu na prestižním festivalu animovaných filmů v Soulu

Český animovaný film Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství soutěžil na právě skončeném festivalu animovaných filmů SICAF v Soulu v Jižní Koreji, kde získal hlavní ocenění Distinction Award v sekci SICAF KID. Nedávno vyšla k filmu i knížka – Sešit aktivit Rosy & Dary.

Padla první klapka hvězdně obsazené rodinné komedie Špunti na vodě

Rozverná rodinná komedie o tom, co se stane, když se tři tátové nehodlají vzdát svého plánu na pánskou jízdu a rozhodnou se sjet Sázavu i se sedmi dětmi – manželkám a nepředvídatelným nástrahám navzdory, bude mít premiéru na jaře příštího roku.

Bratříček Karel

„Bratříček Karel“ ukazuje tragické osudy legendy dvou československých revolucí – 1968 a 1989. Dokument přibližuje spoustu neznámých událostí ze života Karla Kryla a představí zajímavé archivy, které zatím nebyly širší veřejnosti známy. Texty jeho písní jsou dodnes aktuální – byl vizionář, předvídal budoucnost, ale zároveň výborně reflektoval současnost. Věčný rebel…

Hřebejk a Jarchovský dokončili Učitelku. Premiéra na MFF ve Varech

Autorská dvojice scenárista Petr Jarchovský a režisér Jan Hřebejk se v rámci filmu Učitelka poprvé spojila s mladou producentskou společností Offside Men producenta Ondřeje Zimy a režiséra Jana Prušinovského, která má na kontě seriál Čtvrtá hvězda a film Kobry a užovky.

Rodinná komedie Strašidla představila trailer

Nová rodinná komedie Zdeňka Trošky Strašidla vstoupí do kin 18. srpna, ale již nyní představuje trailer. V hlavních rolích se představí řada známých českých herců – Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Bronislav Kotiš, Carmen Mayerová, Matěj Hádek, Petr Nárožný, Václav Postránecký nebo Karel Dobrý.

Film od autora Homolkových: Miluji tě modře

Jaroslav Papoušek, autor a režisér filmů o rodině Homolkových a spoluautor Formanových komedií Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky, napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let romantickou komedii Jedním slovem tě miluji modře. Nestačil už jí však realizovat.

Zootropolis: město zvířat

Za 92 let své existence vytvořila společnost Walt Disney Animation Studios velké množství pozoruhodných filmů s mluvícími zvířaty – od debutového krátkého snímku Steamboat Willie s Myšákem Mickeym až po filmy jako Bambi, Dumbo, Kniha džunglí, Robin Hood či Lví král. Nyní se do světa zvířat vrací ve filmu Zootropolis: Město zvířat.

Pat a Mat oslaví své čtyřicáté narozeniny na filmovém plátně

Pojďme popřát Patovi a Matovi vše nejlepší do kina! Není třeba představovat postavičky Pata a Mata, kteří bavili a baví již několikátou generaci nejen dětských diváků.

Básníci pošesté. Na staré známé se nezapomíná...

Legenda se vrací po 12 ti letech na plátna kin! Básníci tentokrát čekají na zázrak. Dočkají se?

Aňa Geislerová a Daniela Kolářová o svém vztahu k hororu a k Polednici...

Jedna z nejobsazovanějších domácích hereček Aňa Geislerová a česká herecká ikona Daniela Kolářová se setkávají v hlavních rolích původního českého hororu Polednice. Film pocházející z dílny autorsko-producentského dua Matěj Chlupáček – Michal Samir a debutujícího režiséra Jiřího Sádka vstupuje do kin právě dnes.

Dokument o Divadle Sklep míří v květnu do kin

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa je název nového českého dokumentu, který v květnu zamíří do českých a moravských kin. Je tomu již neskutečných 45 let, kdy se zrodil fenomén české divadelní a kulturní scény Divadlo Sklep.

Febiofest 2016: ocenění pro Emílii Vášáryovou a režiséra Marca Bellocchia

Zahajovací ceremoniál MFF Praha – Febiofest se letos ve své třiadvacetileté historii poprvé uskuteční v Obecním domě včetně projekce úvodního filmu. Tím je na letošní Oscary šestkrát nominovaná dobová romance Carol s Cate Blanchettovou a Rooney Maraovou o osudově zamilované dvojici žen z New Yorku padesátých let minulého století.

Filmy Marguerite a Tři vzpomínky mají nejvíc nominací na Césara

Film Marguerite režiséra Xaviera Giannoliho, natočený v české koprodukci, má 11 nominací na francouzskou cenu César, včetně nominace pro českého architekta Martina Kurela. Stejný počet nominací má film Tři vzpomínky režiséra Arnauda Desplechina. Oba filmy uvedl Artcam do českých kin v roce 2015.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz