Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 4 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty

Den naruby

Moje žena občas zoufale rozhodí rukama a zaúpí: V příštím životě se chci narodit jako chlap!

Kupte si Valentýna!

Kupte si pozlátka, růžová srdíčka a prasátka – je přeci svátek zamilovaných!

Údolí Rospudy a náš Medník

Jižně od polských Suwalek od loňského léta trvá spor o objížďku města Augustova. Ročně tam projede milion vozidel TIR. Studie a rozbory trvaly deset let s náklady kolem 10 milionů zlotých, aby vznikla estakáda na sloupech v ložiskách rašeliny přes údolí divoké řeky Rospudy. Je to území, kde ještě žije rys, černý čáp, orlové i vlci.

Mámin Robin a táta Kája

V patnácti Robin nebyl skromný, zato o sebe dbalý a smělý. Co si přál k Vánocům před čtyřmi roky ukazuje obrázek. Rodiče měli společný měsíční příjem přibližně ve výši jeho přání…

Američtí průmyslníci vyzývají Bushe, aby chránil klima

Ředitelé velkých průmyslových podniků v USA tlačí na prezidenta George Bushe, aby začal bojovat proti klimatickým změnám. Zástupci devíti korporací vyzvali amerického prezidenta, aby podpořil pevné limity na emise skleníkových plynů.

Turci do EU

Daleko od Bruselu a Štrasburku, v protilehlém koutu Evropy, trvá její politologický problém. Nazývá se Turecko a jeho vstup do EU. Po obtížných rozmluvách se záležitost Turecka nyní stala velmi diskutovanou v evropských státech.

Z cizího krev neteče

Nehas, co tě nepálí. Ať hoří, vždyť je sousedovo... To jsou přísloví, která vystihují postoj většiny lidí k problémům, jež se jich netýkají. Jedním z takových problémů je šikana.

V roce 2006 se svět nadále oteploval

Desetiletí trvající trend globálního oteplování, z něhož mnozí vědci viní rostoucí koncentrace skleníkových plynů v atmosféře, loni nadále pokračoval rychlým tempem.

Ohrožená Unie

Je pomazánkové máslo ještě máslo? Smí se prodávat, kupovat a nakonec uprostřed Evropy i sníst? Gentleman si myslí, že jsou ti od Bruselu prostě magoři...

What sort of shopper are you?

Love or hate it, we all go shopping. But there are really different types of shoppers. Do you know which kind you are? An addict shopper, reluctant shopper, careful shopper, unwilling shopper or happy shoper?...

Nenechte si zkazit Vánoce Kryštofem!

Jste ve stresu? Dámy, musíte po celém dni v práci ještě péct cukroví a pánové, chystáte se dárky zase kupovat čtyřiadvacátého na benzínové pumpě? Vánoce jsou svátky klidu a míru: klid, ten není už příchodem Mikuláše. A mír? Ten nám v tomto týdnu chce narušit dopravní policie. V přípravách je totiž poslední letošní Kryštof.

Vědci chtějí skoncovat s testy na zvířatech

Britská komise složená ze zástupců vědeckých společností zřejmě doporučí, aby se ani menší opice již nadále nesměly používat k vědeckým testům léků a léčebných prostředků, píše internetové zpravodajství BBC.

Vlak a chlast

Do odjezdu vlaku zbývalo pět minut. Pět minut je dost na to, aby si člověk ještě stihl koupit něco k jídlu, tedy v případě, že u bufetu nebude někdo zdržovat nebo dokonce někdo v množném čísle vytvářet frontu.

V Keni probíhá konference o likvidaci vysloužilých lodí i počítačů

Zástupci 120 států jednají od 30.11.2006 v africké Keni o narůstající celosvětové hrozbě - elektronickém odpadu.

Chytré domy nám pomohou adaptovat se na změny klimatu

Inteligentní budovy, které spotřebovávají odpad a samy se zásobují energií, by Británii pomohly čelit šoku z globálního oteplování, tvrdí Sir David King, hlavní vědecký poradce britské vlády. Podle něj je nezbytné, aby se veřejnost připravila na změnu, napsal Guardian.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz