Články FiftyFifty.cz, strana 17

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 17 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 17

FiftyFifty

Když za žloutenku může vlastní tělo

Když za žloutenku může vlastní těloUž od malička děti slýchají, že pokud si budou mýt ruce, nedostanou žloutenku. Věc však zdaleka není tak jednoduchá. Někdy se může stát, že na jaterní buňky začne útočit imunitní systém vlastního těla – výsledkem je pak vznik hepatitidy, ne však neopatrností či vinou postiženého.

Změna času nás může trápit i několik týdnů. Jak se s ní vyrovnat?

Změna času nás může trápit i několik týdnů. Jak se s ní vyrovnat?Nedávná změna letního času na zimní bude některé z nás trápit ještě řadu dní.

Zlozvyky ´zasloužilých´ kuřáků odnášejí především nekuřáci

Zlozvyky ´zasloužilých´ kuřáků odnášejí především nekuřáciJen před pár dekádami jste si mohli zapálit všude: ve vlaku, v letadle i v kině. Dnes by někteří protikuřáčtí aktivisté nejraději všechny kuřáky ubytovali v izolovaných koloniích.

Úřady neřeší prodej alkoholu dětem

Úřady neřeší prodej alkoholu dětemÚřady městských částí, měst a obcí, které mají mimo jiné řešit správní delikty na úseku ochrany před alkoholismem, jsou pasivní a umožňují tak dál prodej alkoholu dětem.

Za srdeční potíže může i stres

Za srdeční potíže může i stresAť děláme, co děláme, zcela se mu vyhnout nedokážeme. Je bohužel běžnou součástí života každého z nás. Kromě toho, že může zapříčinit řadu duševních obtíží, či dokonce spustit závažné psychické onemocnění, často se stres projeví také tělesně. Nezřídka vysokým krevním tlakem, bušením srdce, nepravidelností rytmu nebo tlakem na hrudi.

Zlatokopka

ZlatokopkaJak jinak nazvat 19letou slečnu, která si pořídí dítě s 55letým ženatým mužem a chce po něm prý 60 000 měsíčně na alimentech? Zpráva, která v posledních dnech hýbe bulvárem...

Jeden domov

Jeden domovNo jen si to představte: Někteří pomýlenci si snad opravdu myslí, že dětem by i po rozvodu měli máma i táta dál fungovat jako rodiče. A že oni sami tvoří dětem domov.

Kuřáci se ke své závislosti vrací i po těžké nemoci

Kuřáci se ke své závislosti vrací i po těžké nemociZávislí lidé mívají velký problém s tabákem přestat. Dokonce i po prodělání těžké nemoci.

10 zajímavostí o alergii na mořské plody

10 zajímavostí o alergii na mořské plodyTahle přecitlivělost patří mezi nejzávažnější potravinové alergie vůbec. V některých případech může vést dokonce k život ohrožujícímu anafylaktickému šoku. Přinášíme několik zajímavých informací, o kterých jste možná dosud v souvislosti s tímto typem potravinové alergie neslyšeli.

10 zaměstnání, které nejvíce ohrožují plíce

10 zaměstnání, které nejvíce ohrožují plíceLidské plíce pracují opravdu usilovně. Během dne tento orgán dospělého člověka zvládne zhruba 20 000 nádechů a výdechů. Jenže chemikálie, bakterie, tabákový kouř, prach a mnoho dalšího, co ani nepovažujete za nebezpečné, může vaše plíce poškodit. Dobrá zpráva je, že se dá těmto vnějším poškozujícím vlivům bránit prevencí – ať jde o ochranné pomůcky, dostatečné větrání či úpravu ventilace.

Drogy v Praze – letní sezóna je zvlášť nebezpečná

Drogy v Praze – letní sezóna je zvlášť nebezpečnáNic moc jídlo a lůžko v oddělení za nemocnicí. I tak mohou vypadat prázdninové dny pacientů na infekčních odděleních u nás. Je přitom faktem, že nákazám ze špatně uvařených vajec či nedogrilovaných kuřat zdatně sekundují i neméně závažné žloutenky.

Kouříte mentolky? Možná vás čeká mrtvice

Kouříte mentolky? Možná vás čeká mrtviceCigarety s příchutí mentolu jednoznačně preferují ženy, mladší kuřáci a také Afroameričané. Ačkoliv se na první "potah" svou jemností mohou jevit jako méně zdraví škodlivé ve srovnání s obyčejnou cigaretou, ve skutečnosti tomu tak rozhodně není. Tvrdí to nedávno provedená studie, jejíž výsledky odborníci letos v dubnu prezentovali v medicínském časopise The Archives of Internal Medicine.

Odhazujete nedopalky za jízdy? Můžete založit požár

Odhazujete nedopalky za jízdy? Můžete založit požárKouření cigaret během řízení vozidla patří mezi časté kuřácké zlozvyky. Zkuste si všimnout, jak velké množství řidičů drží svou cigaretu s rukou opřenou o okraj okénka nebo odhazuje ještě hořící nedopalek do vozovky.

Jsem těhotná… Nebo ne?

Jsem těhotná… Nebo ne?Touha po miminku může být obrovská. U některých žen je tak silná, že se tělo začne chovat, jako by žena byla opravdu těhotná. Odborníci o tomto vzácném, ale možném jevu mluví jako o pseudograviditě.

Nekouřit je pro lidi s nízkým příjmem větší výzva

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Nekouřit je pro lidi s nízkým příjmem větší výzvaFinanční důvody mohou být silnou motivací k zanechání kouření. Rostoucí cena krabiček cigaret již nejednomu člověku tabákový dým znechutila. Průzkumy však ukazují, že nejvíce kouří ti, kteří moc peněz na rozhazování nemají. Jak ze začarovaného kruhu ven?
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.