Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Sebevraždy

Je jich stále více. Jejich počet prudce roste zejména v asijských zemích. Nejvíce v Japonsku, Indii, v Jižní Koreji, na Tchaj-wanu a v Hongkongu.

Bůh žije!

seriál :: Snesitelné bytí

Nemanželský syn dánského učitele Naslunda van Ecka a české zdravotnice Heleny Sirotkové, hudební skladatel Pjeer van Eck, žijící v Praze, pozoruje okolní vibrace skrze řádky notové osnovy.

Kdo má vychovávat hrdiny?

Jistě víte, že když omdlíte na náměstí plném lidí, nemáte žádnou šanci, že vás někdo přijde vzkřísit, neřku-li, že vás zachrání. Větší šance je, když se vám udělá nevolno v ulici, kde jde pouze jeden člověk.

Reuters: Celosvětové odlesňování se zpomaluje, i když velmi zvolna

PRAHA/ŘÍM (EcoMonitor) - Přestože se masivní kácení lesů na celém světě zpomaluje, každý den zmizí plocha odpovídající dvojnásobku Paříže, píše agentura Reuters. Zprávu vydala 14.3.2007 Organizace pro výživu a zemědělství při OSN (FAO).

Fragmenty

seriál :: Snesitelné bytí

Když jsem byla na jihu Francie, tak jsem viděla na pláži muže v obleku, jak sedí na rozkládací židličce a kouká na moře. Byl duben.

Znečištěné ovzduší ve městech je větší zabiják než Černobyl

LONDÝN/PRAHA (EcoMonitor) - Znečištěné ovzduší ve velkých městských aglomeracích může mít na zdraví lidí horší dopad něž radiace, které byli vystaveni svědci výbuchu v jaderné elektrárně Černobyl, tvrdí britský vědec. Podle něj jsou škodliviny v ovzduší měst nebezpečnější než radiace, která zasáhla záchranáře v ochranném pásmu kolem elektrárny, píše deník Guardian.

Zdravotnictví na běžícím páse

Přiznávám se, patřím k těm, co rádi strkají hlavu do písku. Snažím se uchovat si trochu zdravého rozumu, zvolila jsem cestu pohodlnou. Nedívám se na zprávy, nečtu denní tisk a většině z populistických akcí politiků se maximálně tak zasměju. Jinak se jich v zájmu zdravého přežití vyvarovávám. Ale zdravotnictví mě opravdu začíná zvedat ze židle!

Divný svět vlakových čet aneb RCVP

Milouškův cestní deník III. Průvodčí ve vlacích (pro nás běžné cestující ) a vlakové čety v rámci terminologie Českých drah. Nemají to lehké během služby, což se většinou ví a uznává, ani však po službě nebo před jejím nástupem.

Bailando, aneb jak vydělat na neštěstí druhých

Už v pátek večer odstartuje první část nové a „převratné“ reality show Bailando – tančím pro tebe. Dřív než budete utírat slzy a posílat jednu SMS za druhou, zkuste se zamyslet.

John Mayall, Mr. BLUES

John Mayall, legendární kytarista, který je mnohými považován za kmotra či krále britského blues, vystoupí se svojí kapelou The Bluesbreakers 24. července v pražské hale Folimanka. Koncert je součástí turné k novému albu „In The Palace Of The King“, které vychází právě dnes, 16. dubna, na značce Eagle Records.

Auta ve městech zvyšují riziko povodní

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Rostoucí počet aut v zastavěných oblastech zvyšuje riziko bleskových povodní, napsal deník Independent.

Popadněte dech

seriál :: Snesitelné bytí

Evropani mají starost o deštné pralesy a globální oteplování, ale jejich bloumání by se mělo zařadit do jiného pruhu. Vymírají. Jejich místa zabírají nejčastěji lidé z východu. Jsme asi už příliš pohodlní na to, rodit děti a pečovat o ně.

Zakontrujme po cikánsku

seriál :: Snesitelné bytí

Tyto řádky jsou věnovány všem, kdo by si snad v koutku duše začínali myslet, že to ani s horou denní dávky optimismu nemůžou zvládnout. Pche! Vždyť na světě je tolik unikátních záležitostí, chce to jen si jich všímat a pěkně je strávit a vychutnat. Vychutnat je moc důležitý, ale někdy to chce trochu cviku.

Novým zdrojem energie bude možná fotosyntéza

PRAHA/NEW YORK (EcoMonitor) - Vědci zkoumají, jak vyrábět energii podobně jako rostliny. Díky tomu by lidstvo získalo takřka neomezený zdroj obnovitelné energie, napsal National Geographic.

Pramálo snesitelné bytí

seriál :: Snesitelné bytí

Byla jsem zvědavá, jaký ten článek bude. Napsal to jako vyprávění. Nebylo by to špatné, ale jen v případě, že by na to právě neupozornil už v anotaci.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz