Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 7 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty

Skryté násilí

V Německu je ročně nahlášeno přes 3000 případů násilí na dětech. Skutečný počet se však odhaduje na trojnásobek tohoto množství. Podobná situace je i v dalších státech. Cizí zavinění může často rozpoznat jen speciálně vyškolený radiolog.

Zkáza ze slunce

Je noc roku 2012 a na obzoru se objeví zvláštní záře. Žárovky v domech začnou blikat, nakrátko se jasně rozzáří a pak zhasnou. Během devadesáti vteřin se celý kontinent octne ve tmě. Příčinou byla nezvykle silná sluneční bouře, k níž došlo 50 milionů kilometrů od Země.

Operovali mi oko. Ale to druhé, než měli...

Záměna pravého a levého oka může mít velmi nepříjemné následky. Přestože operace zdravého oka není tak fatální jako například vyjmutí zdravé ledviny, nikdo by si ji jistě nepřál. Dochází občas skutečně k převráceným operacím, nebo jsou primitivní chyby lékařů pouze populární legendou?

Ale, „Šéfe“

Televizní stanice Prima začala vysílat reality show z prostředí restaurací. Konečně pořad, který snad trochu narovná poměry v našem pohostinství?! Pokus chvályhodný, leč nelehký…

Proč o zneužívání dětí mlčíme?

Podle zprávy britské organizace Save the Children, kterou nyní projednává OSN, dochází v zemích třetího světa k častému zneužívání dětí. Dopouštějí se ho ale lidé, od kterých bychom to nejméně očekávali; humanitární pracovníci a členové mírových sil OSN.

Je test otcovství opravdu spolehlivý?

Když se řekne test paternity neboli test otcovství, vybaví se mnohým z nás tolik očekávané sdělení pravdy, kdo je otcem našeho dítěte. Je to Karel, nebo Jan? Díky dnešním moderním laboratorním metodám je možné tuto skrytou skutečnost poměrně jednoduše zjistit a vynést na světlo.

Hitem mezi mladými je černá, světlejší je bezpečnější

Nejpreferovanější barvou auta je mezi mladými lidmi jednoznačně černá. Přednost jí dává hned 21 % Čechů ve věku 18 až 29 let. Obecně přitom čeští řidiči preferují auta červená, která zároveň považují za nejbezpečnější vzhledem k silničnímu provozu.

Češi si na dopravu ve městech stěžují více než Němci

Devět z deseti českých řidičů má ve městě problémy s parkováním. Sedm z deseti českých řidičů považuje dopravu ve městech za vážný problém. Nejvíce si přitom stěžují na možnosti parkování.

Nejvíce škod na vozidlech v pondělí a pátek

Řidiči, kteří si chtějí snížit riziko vzniku dopravní nehody na minimum, by se měli vyvarovat jízd v pondělí a v pátek. Na tyto dny totiž podle statistik ČSOB Pojišťovny připadá nejvíce nehod. Oproti tomu o víkendech je na silnicích zdánlivě bezpečněji.

Dejte ČEZu najevo nespokojenost! Zhasněte.

Lidé, nenechávejme s sebou neustále vláčet! Nepřidávejme bez řečí ze svých kapes peníze na nestydaté platy několika manažérů, kteří se na tak vysoké výdělky nikterak nenadřou. Mají jen více štěstí, než my, protože sedí v čele obrovského monopolu, který si s námi, prostými občany, dělá naprosto, co chce. Řeč je o ČEZ...

Děti by měly vědět... rodiče by jim měli říci...

„Jak jsi si udělal/a dítě?” Vzpomínáte si, jak vaše malá poprvé vznesla OTÁZKU? Reagovali jste pobaveně (nebo zlostně) na zlomyslné potěšení, s kterým ji opakovala, pořád znovu a znovu, aby to všichni lidé v obchodě slyšeli? Tak nahlas, tak zřetelně, tak odhodlaně.

Vánoční dárky zdarma!

Zní to jako nesmysl? Jako dobře sestavený reklamní slogan, který lže jako když tiskne? Úplně souhlasím. Ale na magazínu FiftyFifty.cz můžete již třetím rokem získat vánoční dárky opravdu úplně zadarmo.

Mediální masáž

Tak jako každé ráno usedám k dennímu tisku, ne, není to bulvární plátek, jsou to „seriózní“ noviny…

Nepomohly ani sexy kalhotky a holé pupíky

Česko si v poslední době dělá v zahraničí jednu ostudu za druhou. Naposledy souběžně s vystoupením kuňkající zpěvačky Terezy Kerndlové v bělehradském semifinále Eurovision Song Contest...

Válka o vodu

Více než miliarda lidí v padesáti zemích světa trpí nedostatkem vody. Tři miliardy tři sta tisíc lidí ve 127 zemích světa se každoročně nakazí chorobami, jejichž příčinou je znečištěná voda.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz