Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 12 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty

Facka prý není argument

Facka prý není argumentFacka prý není argument. Ale je. A někdy k nezaplacení Představte si skupinku náctitelých, kteří občas proloží svou řeč mezi sebou někdy dokonce i slušným slovem. Potkal jsem jednu takovou včera v obchodě při pravidelném týdenním nákupu a musím se o ten zážitek podělit.

Objevuje se nová nemoc - závislost na biopotravinách

Objevuje se nová nemoc - závislost na biopotravináchV Česku se začínají objevovat příznaky nové nemoci spojené s jídlem. Jedná se o chorobnou závislost na zdravém jídle, uvedla sobotní MF DNES.

Elektronická cigareta nadělá při odvykání více škody než užitku

Elektronická cigareta nadělá při odvykání více škody než užitkuPřestože názory odborné i laické veřejnosti na takzvanou elektronickou cigaretu se někdy různí, většina lékařů zabývajících se léčbou nikotinové závislosti mluví jasně: elektronická cigareta nepřináší kuřákům významné benefity, spíše naopak.

Mě se to netýká

Mě se to netýká"Když jsem začal jednat se státními a městskými úřady u nás, nevycházel jsem ze šoku a z úžasu, kde to žijeme..."

Deset mýtů o hepatitidě A

Deset mýtů o hepatitidě AHepatitida A bývá často neprávem zdravými lidmi i samotnými nemocnými považována za neškodnou nákazu, která odezní bez jakýchkoli následků. Někteří lidé se dokonce domnívají, že se jich "infekční žloutenka netýká", pokud neužívají drogy. Přinášíme seznam deseti častých mýtů právě o "žloutence" typu A.

Moje dítě bere drogy. Co teď?

Moje dítě bere drogy. Co teď? Jednou z nejhorších nočních můr všech rodičů je zjištění, že jejich dítě bere drogy. Zklamání, rozčarování, ale i nejistota a zmatenost, to vše se rodičům honí hlavou. Alespoň se pokuste v takové situaci zachovat chladnou hlavu a obrátit se tam, kde vám pomohou.

Nutit závislého k léčbě příliš úspěchu nezaručí

Nutit závislého k léčbě příliš úspěchu nezaručíZávislosti, ať už je na drogách, alkoholu, nebo třeba hracích automatech, se bez pomoci a správné odvykací terapie zbaví člověk jen velice těžko. Kromě pomoci zvenčí je ale důležitá i spolupráce závislého. Pokud léčbu odmítá, je situace o to složitější. Má ale léčba pro někoho, kdo o ni nestojí, vůbec smysl?

Drogové nebezpečí může na dospívající číhat téměř všude

Drogové nebezpečí může na dospívající číhat téměř všude Noční můrou asi každého zodpovědného rodiče je, že jeho dítě začne v dospívání experimentovat s drogami. U některých dospívajících jde pouze o zkušenost, jiní však mohou závislosti na drogách propadnout. Kde tedy na dospívající děti číhá největší drogové nebezpečí?

Co prozradí kuřáka aneb Umíte skrýt svoji závislost?

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Co prozradí kuřáka aneb Umíte skrýt svoji závislost?Každý, kdo kouří, se asi stále více setkává s lidmi, kteří jeho návyk neschvalují. Když už se své závislosti nemůžete zbavit, zkuste s ní proto alespoň nakládat tak, aby neobtěžovala vaše okolí. Přečtěte si několik osvědčených triků, jak zakrýt "důkazy" své závislosti.

Od nespavosti k autonehodě?

Od nespavosti k autonehodě?Velmi často se můžeme setkat s tím, že jsou k léčbě nespavosti využívána hypnotika – "prášky na spaní". Jde o látky, které účinkují obvykle velmi rychle a spolehlivě. Proto jsou mezi pacienty a lékaři tak oblíbené. Může ale léčba klasickými hypnotiky také skrývat nějaká nebezpečí?

Nepodceňujte sebevražedné myšlenky blízkého člověka

Nepodceňujte sebevražedné myšlenky blízkého člověka I vám se může stát, že se ve vaší rodině nebo blízkém okolí vyskytne někdo, kdo se zmíní o myšlenkách na sebevraždu. Naučte se rozpoznat varovné signály, a hlavně to, jak dotyčnému pomoci.

Kuřáci se vzdávají své závislosti nejčastěji kvůli zdraví a penězům

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Kuřáci se vzdávají své závislosti nejčastěji kvůli zdraví a penězůmKouření ohrožuje plíce, srdce, cévy a další části těla. Přesto je mnoho lidí neochotných se své závislosti vzdát. Někteří se o to ale přece jen pokusí. A co je nejčastějším důvodem, proč kuřáci cigaretu jednou provždy odloží? Již zmíněné zdraví a za ním následující finanční prostředky.

Růžový velbloud se snaží přilákat dívky k cigaretám

Růžový velbloud se snaží přilákat dívky k cigaretámTabákové koncerny cílí svou reklamu na adolescenty, a zvláště pak na mladé dívky. Z pohledu gigantů tohoto typu je to jistě taktika pochopitelná, na druhou stranu ji ale lze bez větší nadsázky považovat za jeden z největších zločinů proti lidskému zdraví v současnosti.

Energetické drinky a alkohol: časovaná bomba

Energetické drinky a alkohol: časovaná bombaBdělý a opilý zároveň – není to nesmysl. Přesně tak se člověk totiž cítí, když tvrdý alkohol míchá s energetickými drinky. Stav je to zdánlivě lákavý, ale mnohem nebezpečnější než normální opilost!

Děti, které začínají kouřit, mají často ,vzor´ ve svých závislých rodičích

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Děti, které začínají kouřit, mají často ,vzor´ ve svých závislých rodičích"To kamarádi ho naučili kouřit," klidně prohlásí nejeden rodič o svém potomkovi, a sám potáhne ze zapálené cigarety. Ačkoliv vědci již mnohokrát vliv kouření rodičů na vznik stejné závislosti u jejich dětí prokázali, svůj podíl si přizná málokdo.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.