Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 7 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty

Věda potřebuje i vás

Jestli jste si dodnes mysleli, že jediným Vašim přínosem lidstvu a společnosti je placení daní, třídění odpadu či plození další generace v naději, že právě Váš potomek se stane novodobým Edisonem nebo panem Wattem, rád bych Vás vyvedl z omylu.

Psychopati mezi námi

Zhruba jedno procento populace představují lidé s destruktivními sklony a nedostatkem citu pro ostatní. Pravděpodobnost, že se člověk stane obětí vraždícího šílence, je ovšem mizivá. Mnohem spíše objevíte psychopata v šéfovi nebo kolegovi na pracovišti.

Henry Ford zapomněl na zpátečku

Víte, že Walt Disney byl vyhozen svým šéfredaktorem z práce pro nedostatek představivosti, Enrico Caruso byl svým učitelem zpěvu označen za beznadějný případ a že neúspěch je příležitostí, jak začít znovu a inteligentněji? Příklady mluví samy za sebe...

Career versus Baby

seriál :: Language corner

It is always a difficult decision between pursuing a career or making a baby…

Becoming a Mother (and be a Good Mother)

seriál :: Language corner

I always knew growing up that I wanted to be a mother some day.

How to Be a Good Father

seriál :: Language corner

Anyone can be a father, but it takes a real man to be a daddy." A good father makes all the difference in a child's life. He's a pillar of strength, support and discipline. His work is endless and, oftentimes, thankless. But in the end, it shows in the sound, well-adjusted children he raises.

Vzpomínka na Jarmilu Novotnou

seriál :: Kdo to vlastně byl

Její osobnost byla předurčena k úspěchu – měla výrazné herecké nadání, sluncem prozářený hlas a ještě k tomu půvabný, dívčí zjev. Skromný člověk, vlastenka každým coulem – paní Jarmila Novotná – dobyla svým uměním svět. Její bytost přesto zůstává navždy nerozlučně spjata s rodnou zemí…

Cosmetics

seriál :: Language corner

Use of cosmetics is widespread especially among women and these substances are used to enhance or protect the appearance or odor of the human skin. Cosmetics include skin-care creams, lotions, powders, perfumes, lipsticks, fingernail and toenail polishes, eye and facial makeup, permanent waves, hair colors, hair sprays and gels, deodorants, also baby products, bath oils, bubble baths, bath salts, butters and many other types of products.

Ohlédnutí za legendou jménem Sir Edmund Hillary

seriál :: Kdo to vlastně byl

„Ani na chvíli jsem nepodlehl falešné představě, že dobytí vrcholu Everestu pohřbí mou touhu po dalších dobrodružstvích,“ napsal Sir Edmund Hillary, který během svého dlouhého a fascinujícího života stanul na nefalšovaném vrcholu světa…

Snowflakes, records and types of snow

seriál :: Language corner

Snow is a type of precipitation in the form of crystalline water ice, consisting of a multitude of snowflakes that fall from clouds. Since snow is composed of small ice particles, it is a granular material and it has a soft structure.

Zachraňte Willyho 4. - příběh nejslavnější kosatky světa

Koho z nás nevzal za srdce slavný hollywoodský příběh o kosatce Willym, který se dočkal dokonce dvou pokračování a ohromného světového úspěchu. O slavných hvězdách filmového světa se píše stále, tak proč nenahlédnout do životního příběhu nejslavnější kosatky na světě?

A candle

seriál :: Language corner

A candle is a light source. Prior to the mid 19th century, candles were frequently made from tallow (a byproduct of beef-fat rendering). The fuel now is nearly always some form of wax, with paraffin wax being the most common. Candles made from gel, soy, beeswax, and vegetable products are also available.

Jak se zrodil kalendář

Kde, kdy a jak vznikl současný kalendář? Jak počítat dny, měsíce a roky a nedopustit se nepřesnosti? Jsou dnešní kalendáře spolehlivé?

Bloudíte v myšlenkových mapách?

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? Tak přesně tohle jsem si říkal o myšlenkových mapách. Nežli jsem okusil jablko poznání. Nežli jsem se z pýchy moderního světa vrátil k jednoduchým a funkčním jeskynním malbám.

Our world is a smaller place

seriál :: Language corner

The explosion of information and communication technology has made our world a smaller place. Video phones, cellular phones, faxes, data networks and modems all serve to bring people together faster and more efficiently than even before.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz