Články FiftyFifty.cz, strana 11

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 11 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 11

FiftyFifty

Výstava ´Cesta k dětem´ na Chvalském zámku

Výstava ´Cesta k dětem´ na Chvalském zámkuV neděli 6. listopadu byla na Chvalském zámku slavnostní vernisáží zahájena putovní výstava Cesta k dětem, která se koná pod záštitou o.p.s. Celé Česko čte dětem. Vernisáže se účastnily desítky dětí a rodičů.

´Super písek´ by mohl vyřešit problém s nedostatkem pitné vody

´Super písek´  by mohl vyřešit problém s nedostatkem pitné vodyTechnologie čištění vody dosáhla za existenci lidské civilizace podstatných změn, ale jisté prvky se nemění. Jemnozrnný písek slouží jako filtrační materiál přibližně 6000 let.

Pořídit si v padesáti řidičák? Proč ne?

Pořídit si v padesáti řidičák? Proč ne?Autoškola není jen pro teenagery a milovníky zběsilé jízdy na přeplněných silnicích. Udělat si řidičský průkaz a být díky tomu zase o něco samostatnější vůbec není k zahození.

Lékaři objevili metodu, která dokáže lépe zabránit vzniku srdečních arytmií

 Lékaři objevili metodu, která dokáže lépe zabránit vzniku srdečních arytmiíSrdeční arytmie neboli poruchy srdečního rytmu mohou být zcela neškodné, ale také mnohdy fatální. V terapii srdečních arytmií se používají jak léky, tak i elektrické zásahy v podobě defibrilace, kardioverze nebo kardiostimulace.

Když už třídíte, tak třiďte správně

Když už třídíte, tak třiďte správněKaždý dnes už ví, co znamená třídění odpadů. Stále se ale objevují nejasnosti s tím, zda sešlapávat plastové lahve, jestli vymývat kelímky od jogurtů a jestli patří starý talíř do skla. Sešlapávat, vymývat, nepatří. Podívejte se s námi na pár tipů, proč a jak třídit odpady lépe.

Spalničky – nová zbraň proti rakovině?

Spalničky – nová zbraň proti rakovině?Očkování proti spalničkám je v ekonomicky rozvinuté části světa rozšířené a v Severní Americe a Evropě se podařilo toto virové onemocnění v podstatě vymýtit. Virus spalniček však zůstává ve středu zájmu týmů výzkumníků.

Ženy a věda

Ženy a vědaMuži publikují daleko více vědeckých prací než ženy. Je to prokázaný celosvětový trend. Otázkou je, zda více vědeckých pojednání znamená, že jsou muži kvalitnějšími vědci.

Místo tequily se bude z agáve vyrábět biopalivo

Místo tequily se bude z agáve vyrábět biopalivoDosud byla agáve známá hlavně díky mexickému národnímu alkoholickému nápoji - tequile. Nyní budí pozornost i coby možný zdroj energie, píše ScienceDaily.

Pepřovník zvedne náladu - nebo také žaludek

Víte, co mají společného pepřovník, iboga a durman? Patří do kategorie drog. Možná legálních, ale o to nebezpečnějších. Seznamte se s nimi.

Prozradí vás zorničky

Dospěli jste k důležitému rozhodnutí? Nechcete, aby to někdo zjistil? Psychologové i vnímaví lidé to prý bezpečně poznají. Jak? Podle vašich zorniček, které se rozšíří, když se rozhodnete. Ti schopnější dokonce dokážou odhadnout, jak vaše rozhodnutí dopadlo.

Věda o štěstí

Je člověk předurčen ke štěstí? Co k tomu potřebuje? Co ho ovlivňuje? Jak posuzují svou situaci například lidé v Evropské unii?

Jak poznat lež

Má za úkol vyhodnotit nejúčinnější metody výslechů a zjištění věrohodnosti výpovědí. Americký expert na výslechy Eric Heseltine má doktorát z psychologie a dlouholetou praxi v nejrůznějších oborech včetně virtuální reality.

Superliga

Harvard, Oxford, Cambridge. Proslavené univerzity, jejichž jména jsou pro kariérní postup nejlepším doporučením. Jsou i některé další, které jsou dnes všeobecně uznávané.

Dopis svému mladšímu Já

seriál :: Dopisy z hladu

Co byste dnes poradili svému mladšímu Já? Varovali byste se nebo povzbuzovali do budoucna? A ještě jinak - kdybyste mohli vrátit čas, co byste chěli zažít znovu?

Sága rodiny Kennedyových

seriál :: Kdo to vlastně byl

Loni v dubnu zemřel v sedmasedmdesáti letech Edward Moore Kennedy. Byl posledním ze tří bratrů, kteří ovlivňovali chod americké politiky od počátku šedesátých let. Jejich rodina byla přirovnávána k rodinám evropských panovníků.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.