Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Celé Česko čte dětem s klaunkou Leontýnkou ve Sloníkově

V neděli 1. dubna 2012 proběhne od 15 hodin v dětském centru Sloníkov, NC Galerie Butovice, Praha, pohádkové čtení v rámci celostátní kampaně Celé Česko čte dětem® za účasti známých tváří.

Životní příběhy impresionistů

Všichni víme, kdo byli Manet, Cézanne, Renoir nebo Degas, ale jen málokdo ví, jací to byli lidé, jak žili, koho milovali...

Fantastická povídka 2011 má svého vítěze

O vítězi literární soutěže Fantastická povídka je jasno od soboty 22. října, kdy proběhlo na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě slavnostní vyhlášení. Cenu za první místo si odnesl autor věcně napsané scifi hříčky s filozoficky rafinovaným závěrem, Martin Vondráček.

Simona Monyová nebyla Blonďatá stíhačka

Jedna z nečtenějších autorek současné české literatury Simona Monyová již žádnou další knihu bohužel nenapíše. V únoru se chystá její rodina vydat vzpomínkovou knihu. Jaké vlastně bylo společné téma knih Monyové?

Literární soutěž Fantastická povídka 2011

Už pouze do konce července mají možnost dosud neobjevení autoři české a slovenské literární science fiction, fantasy a hororové scény přihlásit svou povídku do literární soutěže Fantastická povídka roku 2011. Zatím je přihlášených přes 320 povídek.

Bez Carmilly by neexistoval Dracula ani Zatmění

Příběh dívky, která se potýká nejen se svým upírským prokletím, ale také s vlastní sexualitou, položil základy dnešní upírománii a zároveň je svou sexuální otevřeností důkazem toho, že naši předci nebyli zdaleka tak prudérní, jak se někdy domníváme.

Enter: nová kniha fotografíí Richarda Müllera

V listopadu 2010 se na trhu objeví nová kniha fotografií Richarda Müllera s názvem Enter a odhaluje z autora víc, než si sám uvědomuje.

Přichází „novodobý Malý princ“: Kryštofův Vzdušný zámek

I přestože je Kryštofův Vzdušný zámek autorskou prvotinou Ladislava Karpianuse, má tento mladý a nadějný autor za sebou již dvě divadelní hry, čtyři dětské knihy, na kterých se částečně podílel buď autorsky nebo jako editor, scénáře oblíbeného sitcomu Comeback nebo nově připravovaného dětského komediálního seriálu Mazalové.

Pohádkář Báry Nesvadbové vychází jako audiokniha

Snad každý z nás má pár oblíbených knížek, po kterých instinktivně sahá ve chvílích žádajících rozptýlení, pobavení nebo životní inspiraci. Soudě podle počtu prodaných výtisků a stabilním místě v čele žebříčků prodejnosti do této skupiny mnoho čtenářů řadí knihy spisovatelky a novinářky Báry Nesvadbové.

Izraelské osudy

Cestopisné črty pod názvem: "Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi" s bohatou fotografickou přílohou jsou návratem Břetislava Olšera do života a dalším vzdáním holdu jeho židovským přátelům.

Svět plný fantazie: Celé Česko čte dětem

„Národ, který málo čte, málo ví. Národ, který málo ví, přijímá špatná rozhodnutí – doma, v obchodě, u soudu, u volební urny. Nevzdělaná většina může přehlasovat vzdělanou menšinu – to je velice nebezpečný aspekt demokracie!“

Až tak moc tě nežere

Greg Behrendt a Liz Tuccillová, autoři téhle novátorské knížečky, mají k sexu a milostným záležitostem opravdu blízko. Oba totiž spolupracovali na mezinárodně oblíbeném televizním seriálu Sex ve městě, jako konzultant a scénáristka. A v čemže spočívá jejich převratný nápad?

Safari klub

Jsou lásky a touhy mladé ženy jen křehkou maskou zvířecí říše? Za některé věci platíme celý život… Od finské autorky novely Světadíly lásky.

Nejvzácnější rukopis

Ježíš prý nikdy nic nenapsal… A co když ano! Podmořský archeolog v honbě za nejtajnějším spisem všech dob..

Láska bez podmínek - je vůbec možná?

Podle profesora Johna Powella dokáže nám jediná otázka - Je láska opravdu cestou k naplnění? - změnit celé chápání lidského života. Nevěříte?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz