Články FiftyFifty.cz, strana 2

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 2 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 2

FiftyFifty

Pravidla pravopisu trochu jinak 6.

seriál :: Pravidla českého pravopisu

...Toč se a vrč, můj kolovrátku! ejhle adventu již nakrátku, a blízko, blizoučko Štědrý den... (K.J.Erben: Štědrý den)

Pravidla pravopisu trochu jinak 5.

seriál :: Pravidla českého pravopisu

Kdysi dávno jsme se nedostali se spolužáky na prohlídku zámečku Sansoussi jen proto, že kamarádka chtěla říct, že má halenku ze stejné látky jako profesorka sukni.

Pravidla pravopisu trochu jinak 4.

seriál :: Pravidla českého pravopisu

Dnes se spolu vydáme do divadla. Asi byste nevěřili, že i v divadle se korektor občas dozví něco nového. Takový scenárista nebo pódium... Však vstupte a usaďte se...

Pravidla pravopisu trochu jinak 3.

seriál :: Pravidla českého pravopisu

Jeden z prvních chytáků, který jsem musela řešit, byly TROJE DVEŘE.

Pravidla pravopisu trochu jinak 2.

seriál :: Pravidla českého pravopisu

...ztroskotal parník v hlubině, jenom tři malé citróóónky, zůstaly na hladině...

Americká krása očima české reportérky

"Před výročím tragédie 11. září, kterou jsem před pěti lety v New Yorku zažila zblízka, vznikl nápad vydat tuto knihu. Pokud vás alespoň jeden z textů osloví, budu ráda," říká autorka výpravné publikace, jejíž křest symbolicky připadl na ono tragické datum, které otřáslo všemi civilizovanými lidmi napříč kontinenty…

Kniha, která naučí děti milovat operu

„V jedné daleké zemi, která se jmenovala Sluneční království, žili lidé odedávna v pokoji a lásce. Zdejší král moudře vládl svou mocnou sluneční korunou a kouzelným žezlem. Zlý čaroděj však kus té země začaroval. Stromy i květiny tu uschly, vše živé odtud uprchlo a čaroděj ten kout prohlásil za své panství.“ Tak začíná Kouzelná flétna, opera Wolfganga Amadea Mozarta. Nebo alespoň její pohádková verze, kterou pro děti školního věku připravilo v knižní podobě podle libreta Emanuela Schikanedera nakladatelství Bon Art Production.

Unikněte kompromisům

Sergio Bambarén je vystudovaný chemik z Peru, který napsal 12 bestsellerů a tráví svůj život v dokonalé symbióze s oceánem. Téměř všechen výdělek ze svých, po celém světě prodávaných knih, věnuje na dobročinné účely, pro sebe si nechává jen na surfařské prkno. Smrti se nebojí, strachuje se jen o to, zda jsou v nebi nějaké vlny.

Děti by si měly číst

V dnešní moderní době zavalené počítači, Playstationy, mobily, filmy… se pomalu ztrácí to, co provázelo náš život po dlouhá staletí: literatura. Děti sice mají povinnou četbu ve škole, ale vrací se ke knížkám i doma?

Kerouakův život v reedici a znovu na pultech

"Americký film padesátých let měl svého Jamese Deana a Marlona Branda, populární hudba Elvise Presleyho a americká próza Jacka Kerouaka." Těmito slovy startuje první kapitola nově vydané knihy "JACK KEROUAC; hipster s andělskou hlavou" od Steva Turnera, s podtitulem "život Jacka Kerouaka slovem i obrazem."

Knihy se slevou na největším veletrhu roku

Ve dnech 4. – 7. května 2006 se bude konat výstava pro milovníky knih! Jestliže rádi čtete a zajímáte se o novinky a jejich autory, máme zde pro Vás pozvánku na veletrh Svět knihy! Na pražské Výstaviště zavítá nejeden slavný autor, budou se pořádat autorská čtení a nakladatelství Metafora a Columbus nabízejí veškeré své tituly se slevou!

Zatím dobrý - na hranici bestselleru

Nominace na prestižní české ceny za literaturu Magnesia Litera jsou již odtajněné. Kdo ale má letos největší šance získat hlavní cenu?

Živočisné povídky o celém světě a jeho konci

Sem tam se člověku dostane do ruky kniha, kterou mu donese sečtělý dobrodinec z okolí. O spisovateli toho moc neví, a z jeho četných knih ještě nic nečetl. Je to pak určitý druh tápání a od první stránky se v takovém případě objevuje něco nového. Mluvím o knize Emila Hakla Konec světa.

Máme sečtělé čtenáře!

"Poslední tajemství chrámu od Paula Sussmana je knihou, do které se začtete už na druhé stránce," psali jsme v úvodním článku soutěže o knihu nakladatelství Metafora. Soutěžili jste velmi pěkně, toto je první případ, kdy byly odpovědi všech zúčastněných správně!
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz