Havana Club Grand Prix 2007 zná finalisty!

FiftyFifty, společenský magazín.
Havana Club Grand Prix 2007 zná finalisty! na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Havana Club Grand Prix 2007 zná finalisty!

FiftyFifty
Share

Pátý ročník soutěže profesionálních barmanů Havana Club Grand Prix 2007 se koná již 12. července, v Lucerna Music Baru v Praze. Přinášíme Vám rozhovor s vítězem kvalifikace Honzou Střelečkem.

Máš za sebou vítězství v předkole Havana Club Grand Prix. Jak jej hodnotíš?
Pro mě je to složitější, překvapilo mě úplně všechno. Byla to totiž moje první soutěžní vystoupení. Předtím jsem se zúčastňoval jen exhibicí a show. Sice i pro několik tisícovek lidí, ale stejně to nejde srovnávat.

Fotoreportáž z Havana Grand Prix 2007 najdete ve vydání FiftyFifty.cz v úterý 17.6. 2007

Jak dlouho se věnuješ stylu flair bartending a co tě k němu přivedlo, čím si tě získal?
Házení se věnuji asi dva roky. To jsem přišel z Mladé Boleslavi do Prahy a moc nevěděl, co budu dělat. Chtěl jsem pracovat jako fitness lektor. Jenže pak jsem uviděl kamaráda za barem, jak míchá a bylo rozhodnuto.

Co všechno je k té pravé flair show třeba, co je nejdůležitější?
Hlavní a nejdůležitější je publikum. Když lidi začali křičet a fandit, hodně mi to pomohlo.

Jak dlouho sis svoji show pro porotu Havana Club Grand Prix připravoval?
O soutěži jsem se dozvěděl před dvěma měsíci, trénovat jsem začal tak před měsícem a půl. Musel jsem doladit working flair, ten mi moc nešel.

Barmanské soutěže jsou každým rokem náročnější, protože konkurence stále sílí. Jak hodnotíš letošní konkurenci mezi přihlášenými na Havana Club Grand Prix?
První desítka mě překvapila hodně, prvních pět barmanů bylo na vysoké úrovni.

Byli zručnější než ty?
To takhle nejde říct. Ve chvíli, kdy se člověk postaví na scénu, je totiž trénink zbytečný. Hlavní je, jak se s tím barman popere na místě.

Když se ti bude dařit 12. července v Lucerna Music Baru na finále soutěže a zvítězíš, získáš právo reprezentovat Česko v barmanské soutěži na Kubě. Co by to pro tebe znamenalo?
Byla by to meta, které chci dosáhnout úplně nejvíc. I kdybych na Kubě skončil předposlední, byl by to pro mě obrovský úspěch.

Na co se na finále Havana Club Grand Prix 2007 12. července nejvíce těšíš?
Budu mít jinou show. Pro předkolo jsem ji musel zkrátit, ve finále tam přidám další triky, které jsem v kvalifikaci nezapojil. Ale jinak se moc netěším. Protože jsem teď vyhrál, budou na mě všichni zvědaví. Tím pádem budu mít roztřepaná kolena a v tom vedru se mi budou dost potit ruce.

Pátý ročník soutěže profesionálních barmanů Havana Club Grand Prix 2007 se koná již 12. července, v Lucerna Music Baru v Praze. Open door je v 18.30 hodin. Počet vstupenek je omezen, takže neváhejte a zajistěte si lístky na nejžhavější noc letošního léta!

HAVANA CLUBTěšte se na jedinečnou barmanskou show, osvěžující drinky míchané z rumu Havana Club, vystoupení GULO-ČAR, DJs Pedra Rodrigueze, Oriona, Mika Trafika z PSH.

Soutěž, pořádaná společností Jan Becher - Pernod Richard, je vyhlášena ve dvou kategoriích: v klasické soutěži a v soutěži flair bartending.
V kategorii flair bartending se uskutečnilo předkolo, ve kterém se rozhodlo o postupujících. Zúčastnilo se jej 20 barmanů.