Diskuze Piškvorkové turnaje

FiftyFifty, společenský magazín.
Diskuze Piškvorkové turnaje na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Diskuze Piškvorkové turnaje

FiftyFifty
Share

Piškvorkové turnaje


Vkládat příspěvky do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé

image/svg+xml Neobee :: 21.02.2009 12:09:41

otik :: Tak to je dobrá zpráva... Zkusím lodě a pak uvidím co s piškvorkama...

image/svg+xml otik :: 20.02.2009 23:29:18

výpočet se již delší dobu neměnil, jak sami píšete, je hodně závislý na počtech soupeřů.

Nejlépe to vystihuje Neobee svým dodatkem "Nějak už mě přestává bavit hrát, když body nepřibývají"

Takže to vidim tak, že pozměníme výpočet, nyní je změněn u lodí a pokud se osvědčí, tak jej upravíme i u piškvorek.

image/svg+xml grafoman :: 20.02.2009 09:29:59

jinka ::
Ale to je ve shodě s tím nastiňujícím výpočtem: výpočet pořadí je závislý na počtu soupeřů, poměru poražených soupeřů
v případě shodnosti dále na celkovém poměru počtu výher a počtu her; v tomto případě závisí tak, že další výhra snižuje bodov ohodnocení.
Mám chuť se přidat k Neobee; tedy ne odstoupením, to snad ani nejde a vcelku to už nemá cenu, ale tím, že budu další turnaje bojkotovat. Bylo by mi to líto, sou to pěkné hry a baví mně to,; no nic, do příštího desátého mám ještě čas. A snad se redakce přeci jen chytí za nos. Nebo už přestala tyto diskuze sledovat?

image/svg+xml jinka :: 19.02.2009 15:35:12

Tak teď jsem se už ale opravdu naštvala.Tak napřed vyhraji a body se mi nepřičtou,a teď jsem vyhrála další partii a to se mi dokonce bod odečetl.To už je příliš.

image/svg+xml Neobee :: 18.02.2009 18:14:06

Jak tak na to koukám, tak redakce se k výpočtu pořadí asi více nevyjádří... Vážně přemýšlím o tom, že dohraji rozehrané partie a odstoupím z turnaje...

image/svg+xml grafoman :: 17.02.2009 18:03:45

To je přesně to, co jsem psal: nástin, ale nic neříkající. Výpočet to není ani náhodou. již jednou jsem to nazval paskvilem a nic mne zatím nepřesvědčilo o opaku.

image/svg+xml Poltergeist :: 17.02.2009 17:33:54

Tady jsem vygoogloval stará pravidla, snad trochu pomohou objasnit bodování.

Pravidla turnaje
turnaj v piškvorkách se koná od 10. do 20. dne v měsíci včetně (tedy 11 dní)
započítávají se pouze hry rozehrané po začátku turnaje, tj. od 10. dne v měsíci (včetně 10.)
započítávají se pouze hry dohrané do konce turnaje, tj. do 20. dne v měsíci (včetně 20.)
turnaj v piškvorkách bude uveden mezi soutěžemi (taktéž jeho výherce) a ti, kteří se ho chtějí účastnit musí kladně odpovědět na otázku, uvedenou v upoutávce turnaje - soutěže
výpočet pořadí je závislý na počtu soupeřů, poměru poražených soupeřů
v případě shodnosti dále na celkovém poměru počtu výher a počtu her. V praxi to znamená, že je vhodné hrát s co největším počtem různých hráčů a vyhrát nad nimi.

image/svg+xml grafoman :: 17.02.2009 15:44:20

No nastiňující to bylo, ale výpočet ani náhodou. Když někdo napíše, že to závisí na počtu soupeřů. tak bez dalšího kvantitativního upřesnění to může znamenat i to, že čím mám více soupeřů, tím získám méně bodů, nebo i to, že body přímo ztrácím.
Jinak se mi zdá, že ono to není zas tak špatné, čím více hraji, tím je můj stav stabilnější a to není nutně špatné. Takže stále nechápu, proč se proboha redakce přesnějšímu vyjádření tak brání. Začínám si myslet, že by to mohlo naznačovat snahu s výsledky manipulovat, což by mne původně ani nenapadlo.

image/svg+xml Neobee :: 17.02.2009 11:09:23

Psala jsem dotaz do redakce a bylo mi odpovězeno: přesný výpočet nezveřejníme, nicméně již v loňském turnaji jsme zveřejnili informaci k výpočtu a to jen nastiňující výpočet, který je závislý i na hráčích, s kterými jsou hry uskutečněny. Vzhledem k tomu, že hrajete déle a snažíte se zvítězit, je tyto body obtížnější získat Nějak už mě přestává bavit hrát, když body nepřibývají...

image/svg+xml grafoman :: 17.02.2009 11:01:06

Ono je to opravdu zvláštní, Někdy třeba dlouho nic, pak to najednou poskočí ( a tohle se týká někdy i případů, kdy hraju s novým soupeřem, i když hraju opakovaně - snad, a jednou mi po výhře dokonce body kllesly. Opakovaně jsem navrhoval, aby redakce zveřejnila algoritmus; návrh tímto rozšiřuji: pokud se redakce domnívá, že z nějakých důvodů /třeba složitost) není vhodné algoritmus zveřejňovat, co kdyby se k tomu aspoň vyjádřila ?

image/svg+xml Machr :: 17.02.2009 10:28:42

jinka :: tím zaregistrováním to není hrál jsem i kteří byli zaregistrováni a stejně se ti skore nenavýší.Vyhraješ jednou připíší se ti body ale po druhé už ne.Nevím tedy jaká jsou pravidla ted ale minule snad bylo když si vyhrál po prvé s někým tak se připsaly 3 body a potom když to bylo vícekrát tak 1 bod.Teď to asi tak už není.Vyhrál jsem s jedním hráčem 10x a stejně nic nepřibylo,opět asi sytém selhává nebo jsou jiná pravidla

image/svg+xml jinka :: 16.02.2009 20:53:44

Já to právě taky zjišťuju,že vyhraji a body se mi nepřičtou.Není to tím,že hrají nezaregistrovaní.Jinak to není možné.

image/svg+xml Neobee :: 16.02.2009 14:42:01

Jak je to s tím bodováním? Hraju jak divá. Výhry mám, ale body vůbec nepřibývají...

image/svg+xml grafoman :: 13.02.2009 13:57:34

Nojo, ale jedna minuta je příšernost. Copak hrajeme blicky? To snad leda jako extra kategorii. A co když to někomu spadne.

image/svg+xml limi :: 12.02.2009 21:54:02

ten cas cekani je opravdu hrozný

image/svg+xml matel :: 12.02.2009 15:17:08

udelejte neco s casem na tah,je to strasne pomale,kazdy nad tim premysli dva dny a jeden by u toho zaspal.Stacila by treba 1 minuta,at to ma spad.

image/svg+xml jiji62 :: 23.09.2008 14:17:40

Mila andulinko, puvodne jsem uz nechtela reagovat, ale nakonec mi to nedalo. Ano, hledam duvody proc jsem nevyhrala jinde nez u sebe. Protoze mych 37 her, k jejichz dokonceni mi stacil jediny tah (tj. 37000 + cca 11800 = 48800), ktere jsem se chystala ukoncit posledni hodinu turnaje, by mi opravdu na vitezstvi stacilo. Nebylo tedy v mem zajmu zpomalit web, abych nemohla vyhrat... Ano hrali jsme spolu 12.9. a rychle jsem prohrala, jako ostatne s tvym robotem kazdy. Ale to je vec etiky, moznost stahnout si program ma kazdy. K nasi dalsi rozehrane hre se nebudu vracet, staci muj prispevek ze 14.9., neprosim se o zadnou vyjimku.
Zajimave je, co vsechno dokaze "nekdo" spachat kvuli tricku a tasce

image/svg+xml andulinka :: 21.09.2008 15:02:19

Milá jiji62, nikoho jsem nehákovala ani to neumím. Asi tě štve, že jsi nevyhrála a hledáš důvody všude jinde než u sebe. Spolu jsme hráli 12.9., začínala jsi a celkem rychle jsi prohrála. Pak jsi se mnou rozehrála další hru, kterou jsi však odmítla dohrát. Mě to ale nevadí, rozehraných her jsem měla dost. Co mě však vadí když mě nějaký fantasta křivě obviňuje. V tom chybovém hlášení dole od Duxe se vyskytuje tvůj nick, nejsi to snad ty kdo hákuje? Jinak k těm pravidlům - určitě by se dalo ledasco vylepšit - např. eliminovat výhodu začínajícího kdo začne a vyhraje dostane 1000 b, kdo nezačne a vyhraje dostane 2000 b, (a opačně u proher) takto by se odstranila výhoda začátku, bylo by i dobré dát na tah maximální čas např. 1 minutu. Také by se mohlo omezit počet založených her s jedním soupeřem. Asi by se našly i další vylepšení, ale i tak se tu hraje pěkně.

image/svg+xml jiji62 :: 21.09.2008 00:32:52

takze vyhrala hakovaci podvodnice to je mi moc lito, ztraci to tu uroven....

image/svg+xml Dux :: 21.09.2008 00:28:29

aaaaaaaaaaaaa, turnaj skoncil a jde to normalne? Koukejte proverit toho "IDIOTA" kterej zasiral ff nejakejma nesmyslnejma pozadavkama a vykopnete ho z tyhle planety.

Mam to tu rad, mam rad Otika, ale tohle nejde. FO.

image/svg+xml Dux :: 21.09.2008 00:26:42

kurvadoprdele co to je?
DB/SQL chyba v souboru: join.php
Chyba: Nepodařilo se připojit k databázi na localhost.
DB/SQL chyba v souboru: join.php
Chyba: V dotazu SELECT artb_id, artb_title, UNIX_TIMESTAMP(artb_datetime) as artb_datetime FROM article_bomb WHERE artb_datetime<=NOW() AND artb_datetime>='20051101000000' AND artb_state=1 ORDER BY artb_datetime DESC LIMIT 1

Notice: Undefined index: artb_id in /home/hosting/profi/globals.off/fiftyfifty.cz/www/global/global.php on line 661

Notice: Undefined index: artb_title in /home/hosting/profi/globals.off/fiftyfifty.cz/www/global/global.php on line 662

Notice: Undefined index: artb_datetime in /home/hosting/profi/globals.off/fiftyfifty.cz/www/global/global.php on line 664
DB/SQL chyba v souboru: join.php
Chyba: V dotazu SELECT user_id, user_sex FROM user WHERE user_login='jiji62' AND user_pass='c8790998b2299a78dbd1eb1e180a0033'
DB/SQL chyba v souboru: join.php
Chyba: V dotazu SELECT cont_id, cont_title, cont_company FROM contest WHERE cont_active=1 AND cont_from<=NOW() AND cont_to>=NOW() ORDER BY cont_from DESC
DB/SQL chyba v souboru: join.php
Chyba: V dotazu SELECT artc_thumbnail, artc_id, artc_title, artc_anotation, arts_section_id, arts_section, UNIX_TIMESTAMP(artc_createtime) as artc_createtime FROM article JOIN article_section ON arts_id=artc_section WHERE artc_datetime<=NOW() and artc_datetime>='20051101000000' AND artc_state=1 AND arts_section_id=3 ORDER BY artc_datetime DESC LIMIT 5
DB/SQL chyba v souboru: join.php
Chyba: V dotazu SELECT bann_id, bann_html, UNIX_TIMESTAMP(bann_from) as bann_from, UNIX_TIMESTAMP(bann_to) as bann_to, UNIX_TIMESTAMP(bann_createtime) as bann_createtime, bann_file FROM banner WHERE bann_position=2 AND bann_active=1 AND bann_from<=NOW() AND bann_to>=NOW()


posrany dve hodiny se sem dostavam

image/svg+xml lumil :: 16.09.2008 23:50:14

halo redakce zase v lodích nedohráno a hra se ukončila

image/svg+xml jiji62 :: 16.09.2008 19:25:40

Doufam, ze mluvim za vsechny, kteri tu hraji piskvorky od sameho zacatku. Hrajeme tu pro radost, je nam jedno kolikrat s kterym souperem prohrajeme nebo vyhrajeme. Hrajeme tu i mimo turnaje a hrajeme i lode, protoze jsme hravi. Mozna by se ony dve damy i se svymi klony mely prestehovat zpet tam, kam patri - do KURNIKU

image/svg+xml Homunkulus :: 16.09.2008 15:22:58

Musím reagovat na příspěvek andulinky. Je pravda, že jsem se jí kdysi ptal, kde se tak naučila hrát a ona mi napsala, že hraje piškvorky na KURNIKu. Také si tam občas zahraji, nemyslím si, že to je špatný web, ale až taková líheň hvězd to taky není.
Už jsem také přečetl pár knih o piškvorkách a renju, ale v žádné nepíší o tom, že je fair-play nedohrávat partie nebo odmítat výzvu soupeře k odvetě. Dosud jsem si myslel, že tady všichni hrajeme hlavně protože si chceme zahrát a pobavit se. Ovšemže všichni máme v sobě kus soutěživosti a ale snad i trochu slušnosti abychom hráli tak, aby se za nás ostatní nemuseli stydět. Potom by opravdu nezbylo nic jiného, než zavést časový limit pro tah, tak jak je to na jiných webech, nebo vymyslet jiná represní opatření proti tomu, kdo několik dní odmítá dohrát hru a přitom vesele zakládá nové hry a přijímá další výzvy ke hře.(bodová penalizace?)
Ještě bych chtěl oponovat názoru andulinky, proč hrát více her s jedním hráčem. Když zakládám novou hru, tak ostatním dávám najevo, že chci HRÁT, a mělo by být slušností nejen rozehrát, ale i dohrát. Já sám za sebe mohu napsat, že s některými hráči hraji během turnaje i 15x, ale to je snad účel tohoto turnaje - HRÁT.
Ještě poznámka k pravidlům. Musím souhlasit s Grafomanem v tom, že oficiální pravidla piškvorek mluví o PĚTI znacích v řadě, tudíž ani 6 a ani jiný počet. Ale to už je takový detail, kterým bych se tady dál nezabýval. Tento web neslouží k ligovým zápasům, ale k tomu, abychom si všichni dobře zahráli a pobavili se. Alespoň jsem si to doposud myslel.

image/svg+xml grafoman :: 16.09.2008 14:24:19

No tak ono se ukazuje, že dokonce ani když někdo přijme výzvu, neznamená to, že hru odehraje. Ale abych jen nehudral: ta osoba, na kterou jsem si tu inkognito stěžoval, již hraje i se mnou. Hrajeme těch partií tolik, že je to možná opravdu nadbytečné, ale když já se nedočkal odezvy, tak jsem přijímal výzvy stále znovu a tak se to nahromadilo.

image/svg+xml kominicek :: 16.09.2008 10:10:18

grafoman :: Tak to jsem si taky myslela, že pokud si založím hru, musím akceptovat soupeře, který ji přijme. Bohužel to tak není.

image/svg+xml lumil :: 16.09.2008 07:43:31

LODĚ PRO REDAKCI-proč jsem prohrála s dupkou ,když ještě nebylo dohráno?

image/svg+xml grafoman :: 15.09.2008 15:28:31

Co říká redakce na upřesnění výpočtu pořadí? To, co je zveřejněno, je vskutku paskvil

image/svg+xml grafoman :: 15.09.2008 11:27:16

No ona tak docela pravda to není, s tím , že se počítá jen jedna hra. S Andulinkou jsem v tomto turnaji nehrál ještě, ani jako vyzyvatel, ani jako vyzvaný, ale jsou hráčky, které odmítají odvetu, a ta se počítá (pokud by byla úspěšná, což samozřejmě být nemusí). Takže si stejně myslím, že tato filosofie je nekorektní (mírně řečeno). Jo, něco jiného je hrát třeba patnáct her se stejným výsledkem, tam bych souhlasil.
A k tomu že si toho všimlo více hráčů: tady je myslím trochu dluh redakce. Formulace "pořadí záleží na počtu her a poměru výher" je naprosto vágní a připouští například i vysvětlení, že za každou další hru se mi budou body strhávat; proč nehodí redakce prostě algoritmus?

image/svg+xml andulinka :: 15.09.2008 10:04:32

Babbinku znám už dlouho z jiného hracího serveru, je to moc dobrá hráčka a nemyslím si, že by používala nějaký simulátor. Zatím jsem s ní tady nehrála, protože v tomto připadě je téměř jasné, že kdo začne tak vyhraje, protože obě dobře známe zahájení. Takže čekám jestli mě vyzve :-). Homonkulusovi jsem minule poradila kde hrát a od té doby se hodně zlepšil, máme otevřenou partii, která je zatím s šancemi fiftyfifty. Je to asi moje nejnáročnější partie tohoto turnaje. Ohledně více her s jedním soupeřem jsem si všimla, že se bodově počítá pouze první hra a po zkušenostech s minulými turnaji kdy někteří hráči se nezdráhali otevřít třeba 4 nové hry najednou nebo chtěli hrát opakovaně třeba desetkrát za sebou i když šance byly naprosto nevyrovnané (a já pak trávila od rána do večera deset dní u počítače hrami, které nedávali smysl), jsem se rozhodla si na to dávat pozor a hrát pokud možno s každým jenom jednu hru. I tak mám momentálně rozehraných asi 40 her a ty se snažím odehrávat co to jde aby hra nevázla. Myslím že je to až až a není třeba to násobit. S jiji 62 udělám vyjímku. S Grafomanem hru rozehranou nemáme. Mám teďka více času a nemá to moc vliv na výsledek. Myslím, že si tohoto všimlo a dělá to tak více hráčů, ale nevím. Tak všem hodně štěstí do dalších her.

image/svg+xml lumil :: 14.09.2008 23:29:02

no tady se dějí věci

image/svg+xml Homunkulus :: 14.09.2008 20:44:21

To jsou pravděpodobně další kloni: dilyn a neknub, ale mohou se narodit další, tak dávejte pozor

image/svg+xml jiji62 :: 14.09.2008 20:30:53

grafoman :: se mnou andulinko - babbinka taky nehraje, porazila mne, ale kdyz chci odvetu, tak ani tuk

image/svg+xml grafoman :: 14.09.2008 20:07:50

Poznámka: ta osoba NENÍ Alena1. Na tu si stěžovat nemohu.

image/svg+xml grafoman :: 14.09.2008 19:59:51

Já jsem si myslel, že dám-li výzvu k partii a někdo ji přijme, mělo by být samozřejmostí, že ho jako soupeře akceptuji. Nemyslí si to ale jistá osoba z předních míst v tabulce, která na mé přijeté hry reaguje jen tím, že okamžitě založí hru novou.

image/svg+xml lumil :: 14.09.2008 19:00:13

Homunkulus :: no jen se klidně vyjádři víc

image/svg+xml Homunkulus :: 14.09.2008 16:16:51

Po delší úvaze jsem se rozhodl odstoupit z turnaje. Nejenom, že někteří dohrávají jenom tehdy, když se jim to hodí, ale jak se domnívám, tak kdosi neporazitelný, koho nebudu jmenovat, podle mého názoru používá ke hře nějaký piškvorkový simulátor, a prohraje jenom se svými klony, kterých se tu vyskytuje stále víc.
Je to pouze můj nepodložený postřeh, svůj názor si udělejte sami.
Hrál jsem tu rád. Ahoj

image/svg+xml Homunkulus :: 14.09.2008 15:54:05

Tak jsem si myslel, že kdo umí vyhrávat, dokáže i prohrát, ale bohužel to asi o někom neplatí. S Alenou1 čekám už od 10.9. na to až mi umožní dohrát.
Napsal jsem jí: Co takhle dohrát utkání? Nebo snad chceš abych si postěžoval v diskusi?
Odpověď:Stěžuj si třeba na lampárně.Pa.
To je vše čím jsem chtěl přispět.

image/svg+xml violka :: 12.09.2008 14:27:55

Ty stránky hrozně pomalu načítají ,někdy nejde ani dát přispěvek..

image/svg+xml Homunkulus :: 10.09.2008 15:29:16

mmarie ::
Myslím, že když máte první tah a vyhrajete přičte se 1000 bodů, když hrahete jako druzí, tak se při výhře přičte 1333 bodů. U proher to bude opačně - začínáte a prohrajete, to znamená -1333 bodů. prohrajete z druhého tahu, odečítá se 1000 bodů. Ale to je jen moje domněnka.

image/svg+xml grafoman :: 10.09.2008 14:42:30

mmarie ::
Řekl bych, že to nikde explicitně řečeno není. Zřejmě je to hodnocení dosavadních výher-proher, o kterém se v pravidlech velmi vágně píše, ale bližší algoritmus jsem nikde nenašel ( a zajímal by mne)

image/svg+xml mmarie :: 10.09.2008 12:49:24

ahojky, nevíte co znamenají ta čísla v hodnocení?nějak to nemohu najít

image/svg+xml lumil :: 17.08.2008 16:21:58

mata a mio :: jo to musíš mít taky více rozehraných her to, že založiš neznamená ,že ji musíš hned dohrát ,zítra je taky den

image/svg+xml mata a mio :: 17.08.2008 01:46:39

LITUJI VŠECHNY CO HRAJÍ PIŠKVORKY NA FIFTY FIFTY, PROTOŽE HRAJU HRU S ALISE UŽ HODINU A PŮL, A VYPADÁ TO ŽE JI NEDOHRAJEM!!! A NEJVÍC MI VADÍ ŽE SI MEZITÍM ZALOŽILA DALŠÍ HRU A JÁ ČEKÁM A ČEKÁM A ......

image/svg+xml grafoman :: 16.08.2008 13:29:12

Ale stejně si myslím, že piškvorka by mělo být pět kamenů v řadě a ne třeba šest. Ostatně ten program se tváří, jako by to tak bylo a ten šestý kámen prostě ignoruje; není v tom vnitřní rozpor?

image/svg+xml grafoman :: 12.07.2008 23:18:11

Omlouvám se svým soupeřům, že zítra, tj v neděli, toho moc neuhraju, celý den jsem na jiném turnaji, šachovém. Ale zase se sem vrátím, v pondělí odpoledne; zatím se můžete, máte-li je rádi, podívat na sukulenty na adrese http://www.picfury.com/galleries/succulents-1.html .
(Jo a když se tam ouknete, dostanu za každého nějaký zlomek amerického centu, tak hleďte.)

image/svg+xml grafoman :: 12.07.2008 16:19:38

Jinak k těm pravidlům, všechny ty nápady podle mne stojej za úvahu, ale obávám se, že v rámci jednoduchosti (konec konců tohle není speciializovaný herní server a tenhle turnaj je zde spíš "třešnička na dortu) se neujme z toho nic. (Asi nejspravedlivější turnaj by byl: uzávěrka přihlášek, ostré limity na partii a nasazování podle švýcarského systému do dvoukolových miniturnajů, kde v každé partii začíná jiný ze soupeřů ale to už bychom pravdu byli někde jinde.) Co si ale myslím, že by stálo za to (i když by to nemělo žádný vliv na spravedlnost) a dalo by se udělat: důsledně definovat piškvorku jako PRÁVĚ pět kamenů v řadě, a ne třeba šest, sedm, osm či teoreticky možných devět.

image/svg+xml foppa1313 :: 12.07.2008 12:01:30

grafoman :: Jinak s tím silný x slabý máš pravdu. Lepší by byla asi ta náhoda. Sice to může být taky nevýhodné, ale to je prostě náhoda....

image/svg+xml foppa1313 :: 12.07.2008 11:44:24

grafoman :: Mno já bych právě o jedné osobě věděl (vždycky jen zakládám, abych mohla začít), ale právě moje etiketa říká, že se tady nebudu ztrapňovat tím, abych tady napsal " hej, ty osobo, nechtěla bys... "

image/svg+xml grafoman :: 12.07.2008 11:35:22

Například mohu založit hru, pak přijmout někoho, kdo je dle mých zkušeností slabý a zas mám volné ruce. Holt lidi jsou vyčůránkové a pravidla musí být, ale všechno neobsáhnou. Hlavně by to chtělo dodržovat etiketu, ale to nikomu nenařídíš. Snad jedině hříšníky pranýřovat v diskuzi a nehrát s nimi, ale ani to není jednoduché.



© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz