Soutěže > Kniha vaši parkety

FiftyFifty, společenský magazín.
Soutěže > Kniha vaši parkety na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Soutěže > Kniha vaši parkety

FiftyFifty

pořádá: METAFORA

Kniha vaši parkety

obrázek Díra v duši

Díra v duši je titul románu DeBartollo Tiffanie, spisovatelky ročníku 1970, narozené v Ohiu. Než začala psát romány, věnovala se psaní scénářů, a to jak divadelních her, tak pro filmové zpracování.
Nejlépe vám dnes představovanou knihu přiblíží část textu. Čtěte a posuďte sami, zda je tato poutavá knížka určená do vašich rukou.Ukázka z textu:

Zeptala jsem se ho, jestli věří v Boha. Matka mě vždycky napomínala, že není slušné, ptát se lidí na jejich vyznání a politické názory, ale usoudila jsem, že když jsme si s Jacobem vyměnili slušnou dávku tělesných tekutin, je mezi námi slušné všechno.
"Ne v konvenčním smyslu," odpověděl. "Vychovali mě ve víře. Matka je katolička. Ale prokoukl jsem všechny ty církevní kecy dřív, než jsem se naučil čurat vestoje. Já si myslím, že Bůh jsme my. Že je v nás všech. A věřím, že přetrváváme, i když se už obrátíme v prach. Tedy, naše duše."
"Ráda bych tomu taky věřila. Pro mě je to nepravděpodobné. Tam, kde by měl být Bůh, mám v duši jenom velkou díru."
"To nemá s Bohem nic společného. Ta díra, myslím. Každý tu prázdnotu pociťuje. Nebo aspoň každý, kdo má kuráž podívat se do sebe. A o tom je život."
"O čem?"
"O hledání. Všichni hledáme něco, čím bychom zaplnili to, čemu já rád říkám Bohem vyhloubená díra v našich duších. Někteří k tomu využívají chlast, nebo sex, své děti, žrádlo, prachy, muziku, heroin. Spousta dokonce představu Boha. Mohl bych pokračovat donekonečna. Kdysi jsem znal holku, která ji plnila botama. Měla jich přes dvě stě párů. Ale je to prašť jako uhoď, vážně. Lidi z nějakého stupidního důvodu věří, že utečou před svými starostmi."
Jacobova slova mě hluboce zasáhla. Nikdy bych to nedokázala formulovat jako on, ale myslím, že jsem ani nemusela. Cítila jsem se přesně tak, jak to řekl: jako bezedná jáma.
"Jacobe," zeptala jsem se ho, "myslíš, že je na světě něco, co by tu díru mohlo zaplnit? A nejenom zaplnit, ale udržet zaplněnou."
"V tom je právě ten kumšt, že?" řekl ostře. "Je jednoduché zasít semínko a cáknout na ně vodu, ale jakmile se voda vsákne a slunce vysuší půdu, zbude ti jenom žíznivá kytička, která se zoufale snaží prorazit tvrdou kůru."
Já jsem nebyla vyprahlá od chvíle, co mi pohled poprvé padl na Jacoba Grace. Žádný z nás dlouho nic neříkal. Oba jsme se dívali z okna a přemýšleli, jak si aspoň myslím, o prázdnotě toho všeho. Přála jsem si, abych v tu chvíli mohla Jacobovi číst myšlenky. Toužila jsem se dozvědět, co zanechalo propast v jeho mysli. Možná za tím bylo zlomené srdce. Možná nezájem jeho otce. Ale možná tam ta díra byla vždycky, tak jako ta moje. Protože věcí, které jsem mohla vinit ze svého existencionálního smutku, nebylo mnoho. Pravda je taková, že byl mou součástí od prvního dne. Pamatuju si, že jsem ho mívala už jako čtyřletá, když mi maminka přišla dát dobrou noc a zhasla - ten pocit, že vaše srdce váží víc než tělo, že by vám mohlo vyskočit z hrudi a rozplácnout se o stěnu. Mám dojem, že se tomu říká samota.
Stačí, abych si na to vzpomněla, a jde na mě deprese. Abych dostala jinou náladu, soustředila jsem se na další díru ve svém těle, která si přála, aby ji Jacob vyplnil. Pane, odpusť mi, že jsem zhřešila, ale je to už osmnáct hodin, co jsem měla naposledy orgasmus.

Je to vaše parketa? Jeden z vás, který správně odpoví naši soutěžní otázku, dostane právě tuto knihu. Soutěžící však musí být zaregistrován a v nastavení svého účtu musí být vyplněna jeho adresa. Bez adresy se knihy šťastný výherce nikdy nedočká...

Soutěž trvá od 28.11. do 4.12.2005. Výherce bude obeznámen mailem, v případě vyplněné adresy bude kniha taktéž doručena, a to do tří týdnů od slosování.
Jakou muzika poslouchá spisovatelka DeBartollo Tiffanie?
tato soutěž neprobíhá :: přehled soutěží

© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.